9 Kasım 2009 Pazartesi

1 Maç ile yıldız olmak...


Türk futbolunun kanayan yarası sanırım... Bir tek maç ile oyuncuları ya vezir ya rezil ediyoruz... Bunlardan birini Arda Turan örneğinde gördük.. Arda Turan'ın yeteneğini görmezden gelmek, o topcuysa bu daha topcu diyerek başka oyuncular ile karşılaştırmak futbola hakarettir... İyi oynadığı maçlarda "aslansın, kaplansın, dünya yıldızısın" diyerek gazı verenler birkaç maç kötü oynadı diye "acaba yıldız değil mi?" "kaptan olabilir mi?" "ceketi 2000 TL, ayakkabısı 800TL bu ülkede askeri maaş şu kadar bu adam kaç yasında ki böyle şeyler giniyor" tarzında direk Arda Turan'ı silmeye çalışan eleştiriler gelmeye başladı.. Dün attığı golde ki sevinci ve hırsı büyük ihtimalle bu yüzdendir...

Şimdi bir yeni yıldız doğurdu Türk basını.. Adı Hakan Arıkan.. Liverpool'dan 8, Metalist'den 4 gol yiyen.. Hani abisi Rüştü gibi hiçbir yan top alamayan, üstüne gelen topları sektiren ve hatalı gol yiyen bir kaleciyi sadece Trabzonspor maçında Umut'tan gol yemedi diye vezir yapmak ne kadar doğru? Şimdi şişirip yerlere göğe sığdıramadıkları Hakan Arıkan bundan sonra ki maçda yan top alamadan gol yerse, top sektirip gol yerse ya da bir şekilde hata yapar ve takımının malubiyetine sebeb olursa bugün yerlere göğe sığdıramayanlar o zaman da arkasında duracaklar mı merak ediyorum... Hakan Arıkan'ın potansiyeli belli Hakan'dan çok şey beklemek, onu takımın as kalecisi yapmak intihardan farksız olacaktır Beşiktaş için..

Sorunlarımızı hep 3 puan alınca erteliyoruz ya yine aynı şeyi yapıyoruz aman takımın konsantesi dağılmasın diye konuşmuyoruz, susuyoruz.. Arkasından takım eski kötü haline gelincede tek maçlık yıldızlara kesiyoruz faturayı halbu ki o adamlar yıldız değiller ki sadece o maç iyi oynadılar.. Hakan Arıkan içinde bu olay geçerli.. Salı gecesi ilk 10 dakika 3 topu elinden kaçıran, yediği gollerde hatası bulunan Hakan şuan Beşiktaş'ın yıldızı olmuş durumda... Bu gidişat doğru değildir. Beşiktaş'ın apaçık ortada olan kaleci sorununu Hakan Arıkan çözemez... Umut Bulut'tan gol yemedi diye kaleci sorumuzu çözdük bundan sonra as kaleci Hakan dersek ileride yaşayacağımız sorunlara şimdiden "hoşgeldin!" demek istiyorum..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder