8 Ocak 2010 Cuma

"Abi Tüyo aldım! Yanına iki maç lazım"


Almanya'da ki şike skandalı için başlatılan soruşturma sürerken davalarda yavaş yavaş açılmaya başlandı. Almanya'da takipsizlik yok ancak soruşturmanın uzama durumunda davayı mahkemenin kabul etmeme ihtimali olduğu için soruşturmanın tamamlanan kısımları için açıldı davalar. Birkaç gündür NtvSpor'da Fuat Akdağ ve Mehmet Demirkol'un sunduğu Spor Servisi'nde de bu konu ele alınıyor özellikle Milliyet Gazetesinin yayınladığı haberden sonra iyice kızıştı ortalık.. TFF, Spor-Toto ve Spordan sorumlu bakanlık bu şikelerin Türkiye'de yapılmadığını maçların dışarıdan manupile edildiğini söylüyorlar. Zaten maçları Türkiye'de bulunan çetelerin yada arkası sağlam insanların manupile etmesi kadar sacma birşey olamazdı..

Bu şike skandalı ilk çıktığı zaman Spor-Toto genel başkanı NTVSpor'da bağlanmıştı. Hiç unutmayacağım o inanılmaz açıklamayı yaptı. "İddaa dünya üzerinde ki en güvenilir ve en iyi 2-3 sistemden biridir(!). Bu sistemde maçların manupile edilmesi ve herhangi bir şekilde şikeye maruz kalması imkansızdır." Zaten manupile eden çetenin liderleri Türkiye'de değil yada Türkiye'den oyun oynamadılar..

Bu işi zaten Türkiye'den yapsalar çok sacma olmaz mıydı? Yani İDDAA kuralları ve oranlarını bile bile Bursaspor-Ankaraspor maçını manupile ettikten sonra yanına 3 maç daha bulmaları gerekmez miydi? EE o zaman 4 maçlık kuponda kazanma ihtimalleri düşer ve büyük ihtimallede kuponları yatardı. Onlar dünyanın en salak çetesi olarak tarihe geçerlerdi..

Bu blog Demirören karşıtı olduğu gibi İDDAA gibi insanları direk olarak sömüren bir bahis oyununada karşıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder