17 Ocak 2010 Pazar

Şampiyon olacağız Beşiktaş'ım bu sene(!)


19.09.2009 tarihinde Kayserispor maçında sahadan Beşiktaş 1-0 mağlup ayrılmıştı. O tarihten sonra Beşiktaş ligde arka arkaya 8 maçıda kazandı. O galibiyet serileri geldiğinde birilerinin gözleri galibiyet ile gelen üç puanlarla körelilrken gerçekleri görenler bugünlerin gececeğini galibiyetlerin savunmalara çarpanlara toplarla geldiğini takımın aynı sorunlarının devam ettiğini ve bunun böyle devam etmeyeceğini söylemiş ancak galibiyetlerden sonra ağzından salyalar şacarak "şampiyon BEŞİKTAŞ" diye bağıran insanların arasında yer almadıkları için takımı sabote etmek ile şuçlanmışlardı.

O galibiyet serisinde aslında bir gerçek vardı ancak basın sayesinde yok sayıldı. İstanbul'da oynanan Wolfsburg maçında takım sahada yok gibi top oynamış bunun neticesinde sahadan 3-0 yenik ayrılırken taraftar son 10 dakika Demirören'e inanılmaz bir protesto yapmış ve doğru yolda giden bir fitil ateşlemişti ancak ne olduysa o maçtan sonra gelen Trabzonspor galibiyeti -ki nasıl geldiğini hiç tartışmaya gerek yok- herşeyin üstünü örttü. Arkasından İnönü'de Fenerbahçe galibiyeti ile Wolfsburg maçında yaşananlar unutulmuş taraftar sahte bir mutluluk ile şampiyonluğa inanır hale gelmişti.

O dönemde işte herkese sorduğum soru şuydu "şampiyonluğa neye dayanarak bu kadar güveniyorsunuz?" soru çok açıktı.. Takım mı iyi oynuyordu? Taktik mi oturmuştu? Nihat mı patlama yapmıştı? Neydi taraftarı şampiyonluğa inandıran şey... Cevabı çok basit eziklik duygusuydu. Demirören başkanlığından beri takımın vizyonu küçüldüğü için taraftarda bu tarz galibiyet serilerinden sonra şampiyonluğun geleceğine inanıyordu çünkü onlara göre Rijkaard hoca, Galatasaray takım, Alex futbolcu değildi çünkü onlara göre Yusuf yıldız, Tabata şanssız, Nobre ve Nihat formsuzdu eğer ki formsuz oyuncular kendilerine gelirlerse, Tabata takıma uyum sağlarsa bu takımın karşısında kimse duramazdı. Onlar futbolu bu kadar izliyorladır. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin formsuz olduğu bir dönemde göte başa çarparak kazanılan üç puanlardı onları şampiyonluğa inandıran...

Bugün tarih 17.01.2010 yani Beşiktaş'ın Kaysersispor malubiyetinin üstünden tam 5 ay geçmiş.. O 5 ayda neler oldu? Cevabı üstte ki paragrafta yazıyor... Peki bugünlerde ne oluyor? Ağzından salyalar saçarak "ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ" diye bağıran, bağırmayanları hain ilan edenler forumlarda fink atıp takımı bu hale getirenlere lanet okuyorlar.. İşte bunu Beşiktaş haketmiyor çünkü oyuncular ve Mustafa Denizli gelen galibiyetlerin az-çok şans ile geldiğini biliyorlardı. Mustafa Denizli'de ilk yarı sonunda lider oluruz dediği zaman salya sacanların arasına katılmıştı ancak o rüyadan çabuk uyanmak zorunda kaldı çünkü Türkiye liginde top oynayan takım Avrupa'da resmen dökülüyordu CSKA'da yenmişti Beşiktaş'ı... Diyarbakırspor beraberliğinden sonra hoca biraz daha temkinli konuşurken taraftar hala gerçekleri görmemişti..

Türkiye Kupası maçları taraftarın gözünü açmıştır büyük ihtimalle.. Önce Manisaspor sonra Kasımpaşa ve dün İBB Beşiktaş'tan puan almayı başarmadılar Beşiktaş'ı yendiler... Manisaspor karşısında biraz top oynayan takım son iki maçta sahada yoktu.. Forumlarda fink atarak takıma lanet okuyan insanlara sesleniyorum bu takım arka arkaya galibiyet alırken salyalar sacarak ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ diye bağırmayı biliyordunuz, iş reklama gelincede "iyi günde kötü günde seninle birlikte" "bu alemde çarşı herkese karşı" demeyi biliyorsunuz.. Haydi şimdide sahip çıksanıza top oynamayan, sahada sümük gibi duran topculara haydi şimdide gözlerini galibiyetlerle boyamayan taraftara satılmış desenize.. Haydi hep birlikte ŞAMPİYON OLACAĞIZ BEŞİKTAŞIM BU SENE(!)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder