15 Şubat 2010 Pazartesi

Arda Turan'ı harcama operasyonu...

Basında son aylarda -özellikle Arda'nın Avrupa'ya satılmadan önce bir sene daha Türkiye'de oynayacağı açıklandığından sonra- Arda Turan'ı bitirme operasyonu yürütülmeye başlandı. Galatasaray'ın her malubiyeti her puan kayıbı hepsi Arda'ya yıkılıyor, gereksiz yere kaptanlığı ve özel hayatı gazetelere konu oluyor. Ne ilginçtir ki genelde bu tarz haberleri Ercan Saatçi'nin başı çektiği Hürriyet'te okuyoruz.

Arda'nın giyindiği ceket "2 milyarmış" ayakkabısı "1 milyarmış", Arda kız arkadaşı için sinema salonu kapatmış, Karayiplere tatile gitmiş vs. tarzında haberler yapılarak Arda'nın yaptıkları bir şekilde halkın gözüne sokulmaya çalışılıyor.

Oysa Arda henüz 22 yaşında Türkiye'nin en iyi futbolcusu olarak gösterilen bir isim tabii buna görede yıllık kazancı var ve genç gibide kazandığı parayı harcıyor. Harcaması değil harcamaması garip olurdu zaten.. Neden 22 yaşında ki genç biri kazandığı parayı emekli gibi saklasın ki, gelecekte çok daha fazlasını kazancağını kendiside biliyor.. (Neyse konu bu değil)

Bugün marketten bişiler alacakken gözüm Telegol programına takıldı. Markette ki adam ile 5-6 dakikaya yakın izledim programı.. Ben izlerken söz Gökmen Özdenak idi.. Basında yürütülen "Arda'yı bitirme operasyonunda" son noktayı sanırım o koyuyordu.

Kendisinin çok yakın kaynaktan aldığı bilgiye göre; Galatasaray kamp yapmak için Antalya'ya gitmeyi planlarken Arda, Rijkaard'a "Hocam neden Antalya'ya gidiyoruz? İstanbul'da kalalım, pazardan sonra gidelim" demiş (14 şubattan dolayı). Rijkaard'da "sen benim işime karışma" diye karşılık vermiş ve takımı dün kampa sokmuş. Arda bunun için kampa dün katılmayıp bu akşam saatlerinde katılmış. Gökmen Özdenak'ın kısaca söylemeye calıştığı şey kız arkadaşı ile 14 şubat'ı geçirmek için Rijkaard ve Galatasaray yönetimi'nı karşısına almış hatta sakatlığından dolayı bilerek MR'ı bugün çektirmiş, dün neden çektirmemiş diyede soruyordu..

Arda'yı sevin yada sevmeyin ancak Arda'nın bunu söylemeyeceğini herkes çok iyi biliyor. Bundan önce calıştığı her hocaya büyük saygı duyan Arda, Rijkaard gibi birisine sadece kız arkadaşıyla sözde birgün geçirmek için bu tarz çıkışacak öyle mi? Takımın başında Rijkaard değil başka biri de olsa Arda'nın Galatasaray'ı herşeyden önde tuttuğunu ve kız arkadaşı için takımını, takım arkadaşlarını satmayacağını çok net ortadayken Arda hakkında böyle konuşulması, onu birilerinin hırsı yüzünden harcanmaya calışılması sadece Arda yada Galatasaray'a zarar değil Türkiye futboluna büyük zarar verecektir...

1 yorum: