1 Şubat 2010 Pazartesi

Bu mudur yani?

Az önce Beşiktaşlılık hakkında bir yazı yazıyordum ancak haber1903’de gördüğüm haber karşısında kanım dondu. Yazdıklarımın hepsini sildim çünkü meğersem artık Beşiktaş ve Beşiktaşlı diye birşey kalmamış. Beşiktaşlı olmak anlam değiştirmiş artık Beşiktaşlı olmak tribünde yanında ki adama soğukta çay ısmarlamak değilmiş, Beşiktaşlı olmak yanında ki adamın gözünün içine baka baka o çayı içmek olarak değiştirmiş anlamını. Beşiktaşlı olmak birlik olmak tek yürek olmaktan çıkmış, bireyci olmaya başlamış. Kendi yanında ki adamın sağcı solcu olduğunu umursamadan arma aşkına, Beşiktaş aşkına boynuna sarılarak üçlü çekmek değil, kendi çıkarına ve düşüncelerine uymuyorsa adamı dövmek olarak değiştirmiş anlamını... Bunları yazmama hangi haber mi neden oldu?

--

Bu sonuçla Akatlar`a giriş yapan Yıldırım Demirören girişte siyah-beyazlı taraftarlar tarafından ilk önce "Yetmez, Yıldırım Demirören yetmez" sloganları ile karşılandı. Ardından taraftarlar Demirören`i çember içine alarak "İmparator" diye tezahüratlarda bulundu.

Demirören salona girdikten sonra ilk iş olarak babası ve annesinin yanına giderek önce ellerini öptü sonra da sarıldı.

Tribünlerde bulunan taraftarlar bu görüntülerin ardından uzun süre Demirören lehine sloganlar atmaya devam etti.

--

Bugün kü secimi Murat Aksu’nun kaybetmesine alışabilirdim ancak bugün kü secimin sonunda Demirören’e “YETMEZ DEMİRÖREN YETMEZ” diye bağırılmasını kendime yediremiyorum. Nasıl bir Beşiktaşlı 2004’ten bu yana yapılan bütün rezillikleri unutur ve bugün bu adam böyle bağırabilir? Nasıl bir mideye sahip bu insanlar? Ne kadara sattılar hep dillerinde ölene kadar seveceklerinden bahsettikleri aşklarını? Bu insanların yarın BEŞİKTAŞLIYIM diye dolaşacak olmalarından, tribünde yanımda olacak olmalarından nefret ediyorum.. Eğer sizler BEŞİKTAŞLI iseniz ben değilim... Beşiktaş’ı gelir kapısı olarak görüp başkana yalanan taraftarlardan olmayacağım.. Varsın temizlik kapsamında bende temizlenim ancak doğru bildiğim yoldan şaşmayacağım... Yeni BEŞİKTAŞlılara inat yanımda ki adama çay ısmarlamaya devam edeceğim, üçlüde omzuna sarılacağım... HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder