14 Şubat 2010 Pazar

Gaziantepspor'dan çelme...


Geçen hafta alınan üç puandan sonra Galatasaray ve Fenerbahçe'nin puan kaybetmesiyle birlikte taraftarda yine bir umut ışığı doğmuştu, gerçekleri görmeden şampiyonluk şarkıları söylenmeye başlamıştı yeniden nede olsa takım 4 tane atmıştı.. Daha önce bu konu hakkında birşeyler yazmıştım... Gaziantepspor maçı geçen hafta başlayan şarkıların son bulmasını sağladı...

Gerçek olan birşey var ki; Antep karşısında oynanan ruhsuz, mücadele gücünden yoksun, bıkkın, tat vermeyen, kısır oyun ile bu takımın şampiyon olması çok zor. Şampiyonluğa giden bir takım 20 maçta 25 gol atarak nasıl şampiyon olacak çok merak etmekteyim. Bu zamana kadar en az golle kazanılmış Türkiye şampiyonluğu bundan sonra ki yazımız olsun (bilen varsa yorum yazabilir). Atılan 25 gol takımın ileride ne kadar sıkıntı çektiğini gözler önüne seriyor birde forvetinizde Türkiye'nin en kötü forvetlerinden biri Nobre varsa, zar zor yakaladığınız 2-3 pozisyon gol ile sonuçlanmıyor.

Bu sezon ki en kötü Beşiktaş maçlarından birini izledik. Geçen haftalarda Rijkaard "maçın sonunda en iyi oyuncunuz defansınızdan çıkıyorsa iyi oynamamışsınızdır." demişti bugün ise Beşiktaş'ın en iyisi Rüştü olarak ön plana çıktı. Genelde 20-25 metreden gelen şutlara karşı zayıf olan Rüştü maçı 2-0'da tutmayı başardı mı demem gerekiyor yoksa Beto ve Julio Cesar kötü günündeydi demem mi gerekiyor bilmiyorum ancka yinede Rüştü'ye teşekkür etmek gerektiğine inanıyorum.

Haftaya Galatasaray maçının havası çok değişik olacak o maçtan yaşanacak bir puan kayıbı Beşiktaş'ın ligden kopmasını sağlayabilir hatta Bursaspor, Trabzonspor ve Kayserispor ile puan farkı 5'e 6'ya çıkarsa Avrupa Kupaları bile tehlikeye girebilir..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder