29 Mart 2010 Pazartesi

Beşiktaş'lılık duruşu!

Geçen sene iki kupalı şampiyonluktan sonra çıkartılan t-shirtlerde "Beşiktaşlılık"ı yanlış yazdıran bir yönetimden ne kadar bu duruşu bekleyebilirsiniz? Armaya her zaman büyük bir saygı göstereceklerini, sahip çıkacaklarını garanti edebilir misiniz?

İzmir'de oynanan Hentbol Kupa Finali ikinci maçını 28-25 kazanarak "şampiyon"olan Beşiktaş Hentbol Takımı geçtiğimiz hafta oynanan Eskişehirspor maçını Beşiktaş Yönetimi tarafından "Eski Açık" tribününden izlemeye laik görülmüştü. Maç esnansında taraftar "Eski Açık kupa desene" tezarahuatı ile yönetime mesaj yollamıştı. Bugün Mete Düren 1903radyo'ya bağlanarak konuyla ilgili açıklama yapmış.

`` Buna tepki gösteren taraftarlardan kaç tanesi Hentbol takımı maçını seyretmiş.Tepki vermek kolay.Kupa alınmasıyla birlikte Hentbolcu oyunculara jest olsun onare edilsin diye düzenleme planlandı.Çok spontane ve ani gelişen bir olaydı.Tribüne yoğun ilgi olduğu için törenden sonra oradan tribüne ulaşabilcekleri en kolay yer olan Eski Açıkta oturup maçı seyretmişler.Kendi sporcularımıza arzu ettikleri zaman maçı izlemesi için bir yer yeni yapılacak stadımızda düşünüyoruz.``


Bütün sezon 2 gol atan ve yılda 3.5 milyon € kazanan Nihat Kahveci, 2 gol 1 asistle oynayan 8 milyon €'luk eşek Tabata, 1 gol ile oynayan ve yılda 2.5 milyon € kazanan Mert Nobre, takıma hiçbir katkı yapmayarak 1 milyon € kazanan İ.Kaş... Bu oyuncuların hepsi "numaralı" tribünde oturabiliyor ancak maddi sıkıntılar ile boğuşan ancak hentbolda ulaşılmadık başarı bırakmayan Beşiktaş Hentbol Takımı'na sadece Eski Açık'ta yer bulunabiliyor.

Ayrıca Mete Düren'in haberi olmayabilir ancak taraftar hentbol maçlarına gidiyor. Özellikle bir grup taraftar her maçta Süleyman Seba'da takımlarını destekliyor, Forzabeşiktaş sitesinden önemli maçlardan önce taraftar tribüne gelmesi için çağrı yapılıyor... Belli ki yönetimden hiçkimse bu çağrıları, taraftarın maçlara ilgisini bilmiyor.

Secimlerden önce bloglarda Serdal Adalı'nın "Messi’yse Messi, Ronaldo’ysaRonaldo... Maliyeti önemli değil. Tabii ki bu oyuncular olmayabilir ama tüm dünyada yankı uyandıracak iki dünya yıldızı alacağız. Bizim için maliyet artık sorun olmayacak. Taraftarımızın bu yönde rahatsızlığı var." açıklaması çok yazılmıştı. O açıklmada yönetime girecek birinin Beşiktaş taraftarının ne beklendiğini bilmediği açıkca belli ediyordu. Hiçbir zaman yıldız peşinde olmadık, istemedik, tek istediğimiz sahaya çıkınca yüreği ile oynayan üstünde ki formanın hakkını veren futbolcular.. Ayrıca yine aynı açıklamanın devamında "Bütün ağırlığımızı futbola vereceğiz. Çünkü taraftarlarımızın da, camiamızın da isteği bu yönde." diyerek amatör branşları kendi kaderlerine terkedeceklerini söylüyordu.

Dediklerini yaptılar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder