1 Nisan 2010 Perşembe

Basın, Fenerbahçe tribünleri ve Özhan Canaydın


Geçtiğimiz hafta kaybettiğimiz Özhan Canaydın hakkında birşey yazmamıştım. Yazacak, diyecek söz bulamadım. Ne denebilirdi ki Türkiye'nin en centilmen adamının arkasından?

Özhan Canaydın'ın vefatından sonra bütün stadlarımızda uygulanan maçlardan önce 1 dakikalık saygı duruşu sırasında tribünlerin alkışlamasının nedeni ilk saygı duruşunun yapıldığı maçın Saraçoğlu'na denk gelmesi değilde sanki Fenerbahçe taraftarı planlamış, düşünmüş ve Özhan Canaydın alkışı hakkettiğine karar vermiş arkasından da bütün tribünlere sıçramış gibi bir hava estiriliyor. Tabii bu havaya estirirken Fenerbahçe Tribünlerini büyüklüğünü tartışmayanlar, centilmen ve duruş sahibi bir tribün ilan edenlerde oluyor.

Peki basınımız 22 Mayıs 2005'te oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisini neden hatırlamıyor? O derbiden önce Özhan Canaydın'ın "Ali Sami Yen'de Aziz Yıldırım'a küfür ediliyorsa bir sebebi vardır. Saraçoğlu'nda bana küfür edilmiyor." açıklaması vardı. O derbiye özelde şimdilerde centilmenliği ve duruşu ile yere göğe sığdırılamayan Fenerbahçe Taraftarı'nın hazırladığı bir beste hala akıllarda;

"Küfür mü istiyordun
Hadi gözün aydın
.... cocuğu Özhan Canaydın"

Zamanında 6-0'ı alkışladığı için adamla dalga geçen, bana küfür edilmiyorsa bir nedeni vardır diyen başkana küfürlü beste yapan Fenerbahçe tribünleri, bugün alkışlıyor diye mi centilmen, duruş sahibi oluyor? Resimde de o centilmen taraftarın Özhan Canaydın'a hazırladığı birkaç pankartı görebilirsiniz.

Ayrıca bu sene Andre Dos Santos'un geçen sene Volkan'ın yaptığı haraketleri hiç yazıp çizmeyen ancak Nouma'nın haraketini günlerce yazan hatta kulupten gönderilmesine neden olan, Fenerbahçe Taraftarı sanki her maçta rakip takımı alkışlıyormuş gibi davranan ve Fenerbahçe'yi zorla Galatasaray tribünlerine alkışlatan basın, hala nasıl tarafsız olduğunu iddia ediyor?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder