2 Haziran 2010 Çarşamba

Yaşasın Ümmet Metal!!


Geçtiğimiz gün İsrail'in Türk yardım gemilerine saldırmasının (twitter'da dediğim gibi tek suclu İsrsail değil ancak o konuya girmeyeceğim) arkasından İsrail'e karşı Facebook(!)'ta başlayan protestolardan nasibini Sonisphere Festival'de çıkacak olan Orphaned Land grubuda almış bulunmakta.

Facebook'ta sacma sacma yazılarla gaza gelen gençlerin "sonisphere'de israilli grup istemiyoruz" grubunu destekleyenleri gördükçe grup hakkında pek fikir sahibi olmadıklarını düşünüyorum. Orphaned Land'ı pek dinleyen bir kişi değilim ancak grubu açmadan önce "google"a Orphaned Land yazsalardı Wikipedia'da "Arap ve Yahudi melodilerini barından albümlerinde Müslüman ve Musevi birlikteliğini savundular. El Norra Alila, kelime anlamı olarak Arapça'da ve İbranice'de Karanlıkların ve aydınlıkların Rabbi anlamına gelir." açıklamasını bulacaklar ve Orphaned Land'ın sandıkları gibi bir grup olmadıklarını anlayacaklardı.

Gerçekten hiçbir şey bilmeden sadece İsrailli diye bir grubun Türkiye konserini iptal etmesini istemek kadar sacma birşey olamaz. Sonisphere Festival'ine katılmayı düşünmüyorum ancak Cumartesi günü Orphaned Land sahnedeyken insanların duyarlı davranarak sadece eğlenmelerine bakacaklarını umuyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder