27 Temmuz 2010 Salı

Unutulmuş birer birer..

Ne çabuk unuttuk Denizlispor maçında kendi taraftarını dövdüren yönetimi, ne çabuk unuttuk Wolfsburg maçını, Liverpool rezilliğini, Metalist malubiyetini, tutulmayan sözleri, başarısız yönetimleri... Quaresma, Guti ve Schuster evet gerçekten büyük isimler ya Beşiktaş? Beşiktaş'tan büyük mü bu isimler? Hep biz değil miydik "Beşiktaş ruh'tur" diyen ne çabuk bu ruhu, ne ara kaybettiik ne ara bu ruhu başkaları ile paylaşır olduk. Özkaynaktan bugüne kadar hiç vazgeçmeyen birtek taraftar varken iki üç yıldız isimle ne çabuk unutur olduk A2 takımını, genç oyuncuları ve yönetimin rezilliklerini..

Bugün Guti'nin imza töreninde "YETMEZ YILDIRIM DEMİRÖREN YETMEZ" diye bağıran taraftar mı gerçek Beşiktaşlı yoksa bu durumda bir gariplik var başkan hala aynı başkan, kafa hala aynı kafa diyip o bağıranlara garipseyerek bakanlar mı? Hani özkaynaktı Beşiktaş hani gençti, yaşlanmazdı hani hep tek yürek tek vucuttu Beşiktaş.. Değişti artık bunlar, düşünceler, özkaynak sevdası bitti..

Artık Fenerbahçe taraftarı gibi yıldız oyuncu transferiyle hava atan, "biz bunları aldık peki ya siz?" diyerek karşı tarafın transferlerini küçük gören insanlar mı olduk? Başarının yıllar boyunca yıldız transferinden geçmediğini söyleyen bizler ne çabuk unuttuk 2002-2003 sezonunda ki kadroyu? Ronaldo mu yıldızdı? Nouma mı? Yoksa o günden bugüne canını dişine takarak oynayan İbrahim Üzülmez mi? Hiçbiri değildi. O gerçek Beşiktaş'tı. Öyle olmalıydı Beşiktaş içinde milyon €'luk oyuncu olmayan, takım olarak oynayan, üstünde ki formanın hakkını veren, tek dertleri para oyunculardan kurulu olmamalıydı Beşiktaş.

Peki ya bugün ne olduk? Yarın ne olacağız? Unutuyor muyuz yoksa unutturuluyor mu bazı şeyler bizlere bilmiyorum ancak ben unutmayan taraftayım, unutmayacak olanlardanım... Kendi taraftarını döven kişileri, YD'nin başarısızlığını iki üç yıldıza unutmayacak olanlardanım...

Secim yeni yapılmış olmasına rağmen korkmadan bağırabilenim ben..

"YETER YILDIRIM DEMİRÖREN YETER"

3 yorum:

 1. kulüp ve dolayısıyla taraftar büyük bir değişim içinde ve bu değişimin sonu hiç iyiye gitmiyor. inşallah uyanılır bu uykudan en kısa zamanda.
  iki kupayı unutmayan, "vefasızlık yapmayan beşiktaşlı" olmamızı isteyenlere inat onların istemediği bir beşiktaşlı olmaya devam etmek nasip olsun.

  YanıtlaSil
 2. yazık.. onlar yetmez diye bağırdıkça bnim ciğerlerim acıdı...

  YanıtlaSil
 3. Hayirli olsun, zevkli bir blog.

  YanıtlaSil