9 Eylül 2010 Perşembe

Adam De-ğil-sin Batuhan!!

"Beşiktaş'tan ayrıldığım için gönlüm buruk değil. Beni oradan gönderdiler. İnşallah Batuhan gibi birini bulurlar"

"Ben Beşiktaş çocuğuyum ama taraftar ve camia Beşiktaşlı çocuklarına sahip çıkmadı. Beni kendileri gönderdiler. Şimdi beni çok ararlar. Bonservisim elimde olsa bir daha asla Beşiktaş'a dönmem. Galatasaray ve Fenerbahçe'ye gidebilirim"

Quaresma ve Guti ile oynamanın Sezer Öztürk ve Koray Arslan ile oynamaktan bir farkının olmadığını vurgulayan Batuhan, bu iki yıldızın Beşiktaş'a fazla katkısı olacağını zannetmediğini ifade etti.

--

Takımdan gönderilmesine hiçbir zaman karşı çıkmadım hatta desteklediğim bir futbolcuydu Batuhan. Beşiktaş futbolcusu öncelikle ahlaklı olacak. Ağzından çıkanı kulağı duyacak ve en önemlisi Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra sallamaya başlamayacak. Bu mudur Beşiktaş cocuğu? Batuhan hakkında Kartal Sözlük'te bi entry yazmıştım aynı yazıyı buraya yazıyorum... Senden cacık olmaz Batuhan..

"Batuhan Karadeniz'e Beşiktaş A takıma çıktığından beri ne kadar şans verildi? Kaç maçta Batuhan'ı 90 dakika izledik? Ve oynadığı maçlarda neler yaptı? Ve en önemlisi saha dışında nasıl davrandı?

Kadıköy'de ki Fenerbahçe maçında Higuain'e pas vermeyip beraberliği yakalam şansımızı elimizden aldı ve maçtan mağlup ayrıldık. üstüne üstlük utanmadan "kral yapmayacaksın kral olacaksın" açıklamasında bulundu, yaz kampında basın mensubuna küfür etti, Milli Takım'da penaltı kullanacağı sırada kaleci ile dalga geçti ve penaltıyı kaçırdı, kiralik olarak gittiği Eskişehirspor'un Fenerbahçe maçından önce kamptan kaçarak gece kulubunde yakalandı... Bunlara rağmen Beşiktaş'a döndüğünde taraftar heyecanlandı ve sahip çıktı Batuhana.

Peki o ne yaptı? Beşiktaş'ın hucum gücünün bu kadar kötü olduğu bir sezonda, top oynamyan Nobre, yatan Nihat, formsuz Bobo'dan daha çok çalışıp formayı kazanacağına oda onlar gibi yatmayı tercih etti. Mustafa Denizli'nin genç oyuncularla pek çalışmayı sevmediğini biliyoruz ancak Beşiktaşlı olduğunu ve takım başarısı için herşeyi yapacağını da biliyoruz. Bu takımda Rıdvan, Atınç, ismail, Necip gibi isimlere bile gerektiğinde formayı verdi Mustafa Hoca eğer ki Batuhan'a vermediyse bildiği birşey vardır.

Ben bir Beşiktaş taraftarı olarak Batuhan'dan umudumu çok uzun zaman önce kesmiştim. Bugüne kadar yaptıklarınada hiç şasırmadım, satılmasına karşıyım henüz 20 yaşında ki bir oyuncuyu satmak yanlış bir karar onun yerine kiralansa daha iyi olurdu ancak kariyer Batuhan'ın hayat Batuhan'ın... Eğer bir gün Beşiktaş formasının paradan ve karı kızdan daha önemli olduğunu anlar ve Beşiktaşlı her futbolcu gibi kendi değil takım başarısı için oynamayı anlarsa geri dönsün formasını giyinsin ancak yok ben karı kız peşinde koşucam, futboluda şekil için oynayacağım diyorsa...

Yolu açık olsun..."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder