21 Eylül 2010 Salı

Yeter Hakan Arıkan!!

Fenerbahçe ile deplasmanda oynuyorsun üstelik rakibe top göstermiyorsun ancak biri çıkıp takımı yakıyor, rakibe moral ve inanç veriyor sonrada suçlu Schuster oluyor. Schuster'in derbide ki hatalı 11'ini eleştiririm ancak 22-45 arasında Fenerbahçe'nin akın akın gelmesinin baş mimari Hakan Arıkan'ın hiç mi sucu yok? Çok güzel oynadığımız bir derbiyi kabusa çeviriyordu. Allahtan sakatlanıp oyundan çıktıda yerine Cenk girdi.

Maçı birlikte izlediğimiz arkadaşlardan biri "Neden Cenk oynamıyor" diye sorduğunda "Bu deplasmanı kaldıramaz" diye cevap vermiştim. Hakan Arıkan'a son sefer şans vermiştim kendimce. Nasılsa Fenerbahçe kötü oynuyor tek tük pozisyon bulurlar onda da hata yapmaz diye umut etmiştim. Tabii ki Hakan umutlarımı boşa çıkarttı. Yediği golde ki faule boka püsüre bakmadan tekrar izleyin ve nasıl bir kaleci karambole düşecek bir topa çıkar hadi çıktın ulan ellerini kollarını kullanarak zıplayıp yumruklasana topu, nereye düşeceği belli olmayan bir topa koşarak çıkıyorsun(!) ve takımın senin bu kadar bariz bir hatan ile yenik duruma düşüyor.. Sonrasında 22-45 arasında rakip Beşiktaş orta sahasını kırıyor ve hucumlar geliştiriyor.

En sevmediğim şey "-se -sa" kipleri ile futbol tartışmaktır. Futbolun keşkesi yoktur ancak 22-45 arası Fenerbahçe hucumlarından birinin gol ile sonuçlandığını düşünelim. Fenerbahçe kendi sahasında 2 farklı üstünlüğü yakalayacak! Çünkü Beşiktaş gibi bir takımın kalecisi yan topa çıkmayı bilmiyor.

Tabii şunu unutmamak lazım; yıllarca A Milli Takım kalesini korumuş, 40 yaşına gelmesine rağmen yan toplarda hala hata yapan bir kalecinin yediği olduğun zaman onun gibi yetişiyorsun. Atalarımız boşuna dememiş "üzüm üzüme baka baka kararır" diye. Hakan Arıkan'ın bu takım artık işi yok bu yaptığı kaçıncı hata, kaleyi artık güvenli ellere teslim etme, Hakan Arıkan'ında bavulunu toplayıp Anadolu'ya gitme vakti geldi..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder