21 Şubat 2011 Pazartesi

Yiyiciler vs. Schuster

Anti-Schuster fanatiklerine gün doğdu. Futbolu skora göre yorumlayan, genele değil sadece güne bakarak konuşanların eline inanılmaz bir fırsat geçti. Galatasaray derbisine kadar alınacak her malubiyet ya da kaybedilecek her puana sevinecek kişileri göreceğiz. Gerçekleri bilmiyormuş gibi gizleyerek sadece prim yapmak için sallayacaklar Schuster'e. Yerine sürekli birilerini önericekler, sürekli birileri yazılacak çizilecek hatta o kadar ileri gidecekler ki Schuster yerine vizyonsuz Türk Hocalarını önericekler onlara karşı başı eğik, cevap veremeyen kişileri görmek isteyecekler takımın başında.

Canlı kanlı örnek gösterebilirim. Bugün Schuster'in Bobo ve Sivok'u kadroya almamasını "ŞOK" olarak veren Hürriyet, Schuster'in yerine Benitez gelecek diye yazmış. Benitez'i hiç bilmeyen biri bile "rotasyon" hocası olduğunu bilir. Eee madem Benitez gelecek o zaman Schuster niye gidiyor? Schuster rotasyon yapınca delilik, futbol bilmezlik oluyorken Benitez yapınca neden rotasyon hocası oluyor? Prim vermeye devam ettiğimiz sürece elimize geçecek tek şey problemli kadrolar ve başarısızlıklar olacaktır.

Schuster'in Beşiktaş'a kazandıracağı daha çok şey vardır ancak zamana ihtiyacı vardır. Sezon başında Cenk ve Ersan ile maça çıkan kadro şuan ki kadrodan çok daha iyi oynuyorsa bunun nedeni, kabul edin, takımın yetersizliğidir. Cenk'in yerine geçen Hakan, Ersan'ın yerine geçen Sivok ve Ferrari.. Bu üç oyuncuda yerlerine geçtikleri isimler kadar takıma bir fayda sağlayamadı. Aynı şekilde Hilbert'in olmadığı zamanlar oynayan Ekrem Dağ ve Erhan Güven verimsizdi. Orta sahanın ortasında Ernst, Aurelio, Guti ve Necip alternatifleri olabilir ancak hucum hattı alternatif hemen hemen yok. Son kurulan kadroya baktığımız zaman Quaresma ve Simao'nun alternatifleri yok. Ne Nobre ne Nihat açık oynayabilecek kapasiteye sahip değiller. İdeal 11 " Cenk, Hilbert, Ersan, Toraman, İsmail, Ernst, Necip, Guti, Simao, Quaresma, Almedia" dışında oluşturalan 11'ler ile zorlanmamızın sebebi budur. Schuster'in bu konuda yapabileceği şey ne olabilir ki? Yaşını başını almış olan Hakan Arıkan'a yan topa çıkmayı mı öğretsin ya da hayatı boyunca orta yapmamış Nobre'ye nasıl orta yapabileceğini mi anlatsın. Ne yapsın bu adam?

In Schuster We Trust

1 yorum:

  1. Yazdıklarının hepsini anladım coguna da katılıyorum ama schuster gibi tecrubeli bir hocanın inadı ve kişisel takıntıları ugruna yapabilecekken yapamadıgı seye dikkatini cekim: derbi maca cıkarken elinde 3 tane stoper varken ve 2 si sahada iken yedege bir tane bile almaman ne kadar akıllı bir harekettir, keza ferrari de profesyonelligini unutup luganonun provokasyonuna dayanamadı atıldı, sonraki dakikalarda once necip sonra aurelio dan stoper yarattı verdik dumeni fenere alex buldu bos alanı aldı sazı eline sonuc ortada

    YanıtlaSil