8 Nisan 2011 Cuma

Bireysel Yeteneklerle 3-0

Sivok'un kırmızı kartından sonra Beşiktaş'ta ciddi bir defans problemi olacağı çok açıktı. Maça çıkan 11'de geri dörtlüye baktığımız zaman, Hilbert, Aurelio, İ.Toraman, İ.Köybaşı dörtlüsünün pozisyon hatta pozisyonlar vereceği maç başlamadan belliydi. Tayfur Hoca Ernst ve Necip'i bu dörtlünün önüne koyarak Antep'in ortadan gelecek ataklarına önlem almaya çalıştıysada bunu başaramadı.

İleri hat ise bildiğimiz Guti, Simao, Quaresma ve Almedia dörtlüsünden kuruluydu. Beşiktaş'ın etkili olması için Guti'nin ara paslarına çok ihtiyac duyuyordu ancak sezon başından beri Guti'nin ilk kez bu kadar isteksiz olduğu gördüm. Topa basmasını yada pres yapmamasını geçtim ne pas aldı ne pas verdi, oyundan çıkarken Tayfur Hoca'ya yaptığı tribide anlamış değilim. Top oynayacaksan ilah olsan yerin yedek kulubesidir Guti hazretleri.

Beşiktaş'ın durumu bu kadar kötüyken maçı kazanmak isteyen tek adam Rüştü'ydü. Öyle ki ilk yarıda Gaziantep'in çok rahat koparacağı maçı Rüştü tek başına tek berabere tutmayı başardı. Beceriksiz olan Antep forvetletine cezayı Simao güzel bir frikik gölüyle kesti. Arkasından Antep'te yaşanan panik ve Beşiktaş'a gelen güven ile gereken skoru, 3-0, almayı başardık.

Maç boyunca Beşiktaş'ın etkili hucumu hemen hemen yoktu diyebiliriz. Bunun nedeni Tayfur Hoca'nın savunma, Ersnt ve Necip'i en az şekilde hucuma çıkartmasıydı. Savunma ile hucum arasında topu taşıması gereken Guti'nin maç umurunda olmayınca tek umudumuz duran toplara kaldı. Özellikle ilk yarıda ki temposuz ve ruhsuz futbol Beşiktaş'tan daha çok Darülaceze futbol takımını andırıyordu. İkinci yarı golden sonra birazda olsa toparlanan Beşiktaş ilerisi için iyi sinyaller vermiyor.

Sivasspor ve Antep maçlarında gördük ki Beşiktaş'ın gol umudu sadece duran toplar yada bireysel yetenekler onun dışında takım olarak ortaya konulan bir oyun yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder