16 Nisan 2011 Cumartesi

Ne hakla İsmail? (2-2)
"Schuster maç maç düşünmüyor benim için büyük hoca değil." bu söz Sergen Yalçın'a ait. Kendince sistem hocalığını eleştiriyordu aslında normal bir şey söyledi nasıl olsa Sergen'in ve bir çoğumuzun mantığı "Barcelona'yı bende şampiyon yaparım." olduğundan eminim Sergen'e hak veren bile olmuştur. Dün oynanan maçta Tayfur Havutçu'nun bu huyunu gördük. Sivas ve Kasımpaşa deplasmanlarında hucuma çok az destek veren bir savunma varken dün ki maçta hemen hemen her atakta hucuma çıkan bekler gördük ki aslında Beşiktaş'ın oynaması gereken futbol, hatırlayın Schuster dönemi, bu olmalı.

Maç sabahı yazdığım yazıda "Tayfur Hoca'nın geleceği belirsiz olmasına rağmen neden takıma kalıcı olacak gençler kazandırmıyor" diye yazmıştım. Dün maça çıkarttığı 11'de gördüm ki hocanın kafasında genç kazandırmak gibi bir olay aslında hiç olmamış. Necip'i oynatıyor olması gençlere önem verdiğini göstermez. Henüz ilk sezonunda harikalar yaratan Cenk yerine Rüştü ile başlamasına benim diyebileceğim tekşey "koltuk sevdası"dır. Tayfur Hoca Cenk'e bile güvenip 11'de başlatmazken diğer gençlere şans verecek diye beklemek hayalcilikten öteye gitmez.

Gençlerbirliği karşısında 2-0 öne geçtikten sonra maçın gidişatı hiç 2-2'ye gelecek gibi değildi hatta Beşiktaş 3'ü 4'ü bulacak diye düşünüyordu herkes. Ancak duran toptan ve kontra ataktan geldi Gençlerbirliği'nin golleri. Kaybedilen puandan daha çok yediğimiz ikinci gol sonra İsmail'e tepki gösterilmesine üzüldüm. "Ligden koptuk neden gençler oynamıyor" diye sorguladığımız bir dönemde yenen golün faturasını genç futbolcuya kesen bir taraftara sahip olmamız aslında bütün kafamızda ki sorulara yanıt oldu. Tribündekilerde haklıydı, 2-0'dan sonra Galatasaray ile dalga geçmiş arkasından LigTV'ye sataşırken, yaptığı hata İsmail nasıl olurda herkesin keyfini kaçırabilirdi? Öyle bir hakkı yok İsmail'in. Her maç ve her hatadan sonra oyununa geliştirecek olması bizim umurumuzda değil! "Kümede kal Galatasaray" diye bağıramadıktan sonra yemişim tecrübeyi, genci..

Tayfur Hoca'nın maçtan sonra İsmail için yaptığı açıklamala: "İsmail genç bir oyuncu. Bu hataları yapmaması gerekiyor, öğrenecek. Önümüzdeki senelerde daha verimli olacağına inanıyorum. Milli takımda da oynuyor" bu sözlere diyecek söz bulamıyorum.

Bunun hesabı İsmail'den sorulmalı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder