8 Mayıs 2011 Pazar

Bu nasıl nefret?


Bursaspor deplasmanında olay çıkacağı hep biliniyordu ancak olayların bu denli büyük boyutlara çıkacağı hiç tahmin edilemedi. Beşiktaş taraftarının Bursa'ya dahi girememesi, Beşiktaş futbol takımının otelden hiç stada gidemeyişi, Beşiktaş malzemecilerin stadda mahsur kalması, yaralanan taraftarlar, polise palayla saldıran taraftar... Dün Bursa'da olabilecek her şeyin en kötüsü oldu.

Olayların bu noktaya gelmesinde, ilk yarıda yaşanan görmezden gelerek, üstüne vazife olmadan "ben bu gerginliği bitiririm" havasına bürünerek Beşiktaş taraftarına izin veren Bursa Valisi ve Beşiktaş'a ilk maçtan sonra adam gibi ceza vermeyen TFF'nin payı büyük.

TFF'nin vereceği karar çok önemli. "Beşiktaş'a veremedik Bursa'ya da vermeyelim mi" yoksa "bu işlere artık bir nokta koyma vakti geldi verilecebilecek en ağır cezayı verelim mi" diyecekler göreceğiz. Eğer bu olayları es geçerlerse gelecek sezonlarda da bunları yaşamaya devam ederiz ancak Bursaspor'a gelecek kallavi bir ceza, holiganlığın kulube nasıl zarar verdiğini açıkca herkese gösterir.

Geçen sezon Diyarbakırspor'a "PKK dışarı" diye bağıran taraftarlar bir kez daha ligin içine etmeyi başardı. Bir diğer yandan Bursaspor başkanı İbrahim Yazıcı'nın dün yaptığı açıklamaları Bursaspor başkanı olarak değil Texas amigosu olarak vermesidir. Utanmasa "biz bir şey yapmadık ki Beşiktaş yaptı" diyecekti. İbrahin Yazıcı sözde geçen sene şampiyon olmuş takımın başkanı ancak görünen o ki hala futbola tarafsız bakamıyor hatta en fanatik Bursaspor taraftarı gibi yorumluyor olayları.

"imam osurursa cemaat s.çar." diye boşuna dememişler. Dün çıkıp Bursaspor başkanı yaşananlardan dolayı özür dilemezken, taraftarlarının çıkıp özür dilemesini beklemek yada bu gerginliğe Bursaspor cephesinden çıkacak birinin bitirme olasılığı yok. TFF'nin vereceği kallavi bir ceza belki Beşiktaş-Bursaspor gerginliğini bitiremeyecek ancak Türk Futbolu'na bundan sonra hiç kimsenin bu denli zarar veremeyeceğini gösterecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder